عمومی عمومی .

عمومی

مزایای انجام ایمپلنت دندان

ما در این مقاله تصمیم داریم به شما 10 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان را معرفی کنیم. پس از شما دعوت می کنیم در ادامه همراه سایت دندانپزشکا باشید تا با متخصصین این حوزه آشنا شوید و اطلاعات مفیدی را در این زمینه به دست آورید. ایمپلنت روشی است که دندانپزشکان متخصص برای جایگزینی دندان ها از دست رفته افراد به عنوان روشی دائمی استفاده می کنند. ایمپلنت باید توسط یک دندانپزشک ماهر و معتبر انجام گیرد، چراکه بسیار پیچیده و حساس بوده و قبل از هرچیز نیاز به بررسی و معاینه دقیق دارد.

ایمپلنت دندان چیست؟
ایمپلنت دندان یک روش جایگزینی دائمی برای دندان های آسیب دیده ای است که فرد یا مجبور به کشیدن آن شده است یا دندان دیگر قابل استفاده نبوده است. در این صورت بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان در صورت موافقت فرد و مساعد بود شرایط استخوان فکی، ایمپلنت دندان را پیشنهاد می دهد. در صورتی که فرد توان مالی انجام ایمپلنت را نداشته باشد و یا استخوان فک او تحمل پیچ شدن دندان در لثه را نداشته باشد، به جای ایمپلنت فرد مجبور به استفاده از پروتز دندانی خواهد شد.

در این روش، یک پیچ تیتانیومی به عنوان ریشه مصنوعی در استخوان فک جایگزین می‌ شود و سپس یک پروتز دندان به آن متصل می‌ شود. این روش به دندان های اطراف آسیب نمی‌ رساند و به عنوان یک جایگزین دائمی و استحکام بالا برای دندان های از دست رفته استفاده می‌ شود. مواد استفاده شده در ایمپلنت دندان عموما تیتانیوم است. تیتانیوم به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خود، از جمله سبکی، قدرت مکانیکی بالا، سازگاری بیولوژیکی و مقاومت در برابر خوردگی، به عنوان ماده اولیه اصلی برای ایمپلنت های دندان استفاده می‌ شود. همچنین، برخی از ایمپلنت ها ممکن است لایه های پوششی مانند زیرکونیم یا پلاسمای اتمسفری بر روی سطح تیتانیوم داشته باشند که بهبود خواص سطحی و زیبایی را فراهم می‌کنند.

در صورتی که برای تغییر ظاهر دندان های خود در تهران به دنبال یک متخصص هستید، مقاله بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در نیاوران می تواند گزینه مناسبی را برای انجام خدماتی هم چون لمینت، ایمپلنت، کامپوزیت و… به شما معرفی کند.

چگونگی کاشت دندان
کاشت دندان در چندین مرحله در کلینیک دندانپزشکی انجام می شود و بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان بر سر این موضوع حساسیت زیادی به  خرج می دهد، چرا که کوچک ترین اهمال در هر مرحله ممکن است باعث نپذیرفتن دندان توسط لثه و یا عفونت گردد. مراحل انجام کاشت دندان به شرح زیر می باشند:

1. ارزیابی و بررسی: در این مرحله، بهترین جراح دندانپزشک در اصفهان با بررسی وضعیت دهان و فک بیمار، عملکرد فک‌ ها، سلامت دهان و دندان‌ های اطراف، اندازه و شکل فک‌ ها، استخوان فک و سایر عوامل مهم، به ارزیابی وضعیت بیمار می‌ پردازد.

2. برنامه‌ریزی و طراحی: بر اساس اطلاعات جمع‌ آوری شده در مرحله قبل، دندانپزشک طرح کاشت دندان را برای بیمار طراحی می‌ کند. این شامل تعیین تعداد و موقعیت ایمپلنت‌ ها، اندازه و شکل آن‌ ها و نحوه قرارگیری آن‌ ها در فک است.

3. جراحی کاشت: سپس دندانپزشک با استفاده از ابزارها و تجهیزات خاص، ایمپلنت‌ها را در استخوان فک بیمار قرار می‌ دهد. این عمل جراحی به صورت محلی و با استفاده از مواد بی حس کننده انجام می‌ شود.

4. بازگیری: پس از جراحی کاشت، استخوان فک به مدت حدود 3 تا 6 ماه نیاز دارد تا به خوبی با ایمپلنت‌ها همگام شود. در این مدت، باید از استفاده از دندان‌های مصنوعی خودداری شود و غذاهای نرم و مایع مصرف شود.

5. تعویض دندان: پس از مدت زمان مناسب، بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان دندان‌ های مصنوعی را بر روی ایمپلنت‌ ها قرار می‌ دهد. این دندان‌ ها به شکل و رنگ دندان‌های طبیعی بیمار ساخته می‌ شوند و به طور دائمی در دهان قرار می‌ گیرند.

مزایای انجام ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان اگر برای فردی مناسب باشد مزایای زیادی به همراه دارد، البته به شرطی که به تمام توصیه های دندانپزشک توجه شود. مزیت های ایمپلنت دندان عبارتند از:

 • استحکام بالایی دارد و تقریبا می توان گفت روشی دائمی است.
 • ظاهر آن طبیعی به نظر میرسد و مثل دندان مصنوعی نیست.
 • جویدن غذا و در نتیجه هضم آن بهبود می یابد.
 • از ریزش استخوان فک و از بین رفتن آن پیشگیری می شود.
 • دوام بالایی دارد و در صورت مراقبت نیازی به تعویض نخواهد داشت.

  معایب ایمپلنت دندان
  به طور کلی، هر روش درمانی مزایا و معایب خود را دارد و باید با توجه به شرایط فردی و توصیه های پزشک، تصمیم گیری صورت گیرد. ایمپلنت نیز در برخی موارد معایبی به همراه دارد که شامل موارد زیر می شود:
 • هزینه بالای ان که ممکن است برای برخی افراد قابل پرداخت نباشد.
 • احتمال بروز عفونت در صورت عدم نگهداری صحیح
 • زمان بر بودن آن که در برخی موارد از حوصله و تحمل فرد خارج است.
 • نیاز به مراقبت بیش تر و رسیدگی به دندان ایمپلنت شده
 • احتمال وجود استرس برای برخی افراد به دلیل انجام جراحی


کلام آخر

ایمپلنت یکی از دستاوردهای علم پزشکی برای جبران دندان های از دست رفته است. اگر مشکل مالی در میان نباشد، این روش می تواند تغییر شگرفی را در سلامت دهان و دندان فرد به وجود بیاورد. ما در این مقاله در مورد کاشت دندان صحبت کردیم و 10 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان را معرفی نمودیم. سپاس گزاریم که تا پایان مقاله همراه ما بودید. با به اشتراک گذاشتن نظرات و پیشنهادات تان ما را در ارائه بهتر مطالب در سایت دندانپزشکا یاری نمایید.


برچسب: دندانپزشکا،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ساعت: ۰۲:۰۹:۲۸ توسط:مریم موضوع: نظرات (0)